תביעות נפילה מגובה

מהחשוב להבין לגבי תביעות נפילה מגובה

תביעות נפילה מגובה הן מתביעות הפיצויים הנפוצות ביותר בגל המספר הגדול של מקרים מסוג זה בענף הבניין. המחוקק שנים רבות כבר מודע למסוכנות של ענף זה וכבר בשנת 2017 נקבעו תקנות הבטיחות בעבודה לעבודה בגובה שנועדו למנוע מקרים אלו. התקנות אמורות להפחית את הסיכול של העובדים ומחייבים את המעסיק לספק לעובדיו ציוד מגן מסוגים שונים בהתאם לאופי העבודה ותוך מינוי של גורמים אחראיים בשטח לשמירה על התקנות והפחתת הסיכון.


הגדרת נפילה מגובה

מקרים המצדיקים תביעות נפילה מגובה כוללים כל תאונה בה התרחשה נפילה של למעלה מ2- מטרים גם כאשר מדובר על מעבר גישה למקום העבודה. עבודה בגובה מתייחסת למלאכה המתבצעת מעל משטח עבודה ללא מעקה תקני או גידור. בנוסף למקרים אלו, עבודה שמצריכה הטיה של הגוף במהלך העבודה ביותר מ45 מעלות מעבר למעקה או לגדר של משטח העבודה. בכל נפילה מגובה עו”ד הוא האדם לדון עמו לגבי ההצדקה של מקרה זה עבור תביעות נפילה מגובה.


תאונות עבודה באופן כללי

תאונות עבודה אלו מקרים של תאונות שהתרחשו במהלך עבודת הנפגע במסגרת פעילות שביצע לטובת העבודה או תוך כדי עבודתו. גם מקרים של תאונה שהתרחשה בדרכו של העובד למקום עבודתו או ממנה יכולים להיחשב במקרים מסוימים בתור תאונות עבודה. ניתן לתבוע רק כאשר ישנו קשר סיבתי מובהק בין השהות של העובד במקום העבודה למקרה של תאונה עצמה. כאשר תאונה נופלת תחת ההגדרות של תאונות עבודה ניתן לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי, חברת ביטוח החיים של התובע או חברת הביטוח של המעסיק, כמו גם, גורמים אחרים הנושאים באחריות למקרה התאונה.


תביעות נפילה מגובה עם עורכת דין המתמחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי תביעות נפילה מגובה או שהנכם מתלבטים לאחר נפילה מגובה עו”ד מתאים עבורכם, כדאי לכם להתייעץ עם עורכת דין קרן מסיקה חביב. משרדנו עוסק בליטיגציה בפני הערכאות השונות של מערכת המשפט ורשויות המדינה. עורכת דין קרן מסיקה חביב מתמחת במשא ומתן עם חברות ביטוח בעל פה ובכתב לגבי תאונת עבודה ותאונות דרכים ובייצוג לקוחות בדיונים בבתי המשפט ובוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי. למשרד ידע נרחב בתחומים של נזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות עבודה ומיצוי זכויות.


על מנת לדעת זכויותייך צור קשר עוד היום עם עוה”ד קרן מסיקה חביב.

תביעות נפילה מגובה
טואול - בניית אתרים