1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין נזקי גוף
  3. תביעות נזיקין של נפגעי תאונות דרכים – מה חשוב לדעת?

תביעות נזיקין של נפגעי תאונות דרכים – מה חשוב לדעת?

בכל יום מתרחשות בכבישי הארץ מספר תאונות דרכים הגורמות לנזקי גוף ונזקי רכוש. התנהלות נכונה של המעורבים בתאונה נחוצה למיצוי הזכויות שלהם מול חברות הביטוח. פעמים רבות, הנפגעים בתאונה כלל אינם מודעים לזכויות שלהם, לתנאי הפוליסה ולאפשרות להגיש תביעות נזיקין לקבלת פיצוי בעבור הנזקים שנגרמו להם.חוק ביטוח חובה

החוק בישראל מחייב את כל הנהגים בביטוח חובה. ישנה חובה על פי חוק לבטח כל כלי רכב הנוסע בכבישי הארץ בביטוח חובה. משמעות הדבר היא כיסוי ביטוחי מלא לנפגעי תאונות דרכים, כאשר האחריות למימון הטיפול הרפואי ומתן פיצוי בעבור הנזקים חלה על חברת הביטוח בה מבוטח הנהג או הנוסע ברכב המבוטח.הוכחת התאונה

קיימים מקרים בהם התאונה מתרחשת ללא עדים ומקרים בהם נהג נוסף המעורב בתאונה נמלט מהמקום מבלי להשאיר פרטים מזהים. אין חובת הוכחה על הנהג או הנוסע ברכב המבוטח, אך  ישנה חשיבות לתיעוד שלכם של התאונה, הקפידו על תיעוד מפורט ככל האפשר. המידע אותו תאספו אודות התאונה ישמש אתכם לחיזוק הטענות והדרישות שלכם מול חברת הביטוח. ללא תיעוד מפורט שלכם חברת הביטוח עלולה לטעון כי התאונה לא התרחשה כלל.תביעות נזיקין  זקוקות לתיעוד מצולם. אם מצבכם הרפואי מאפשר זאת כדאי לגשת ולצלם את מקום התאונה. אם ישנם במקום עדים לתאונה כדאי לבקש את פרטיהם לטובת בירורים עתידיים. הקפידו לתעד היטב את הנזקים שנגרמו לכלי הרכב, לכביש, לביגוד ולסביבה כולה.


3 הנחיות בסיסיות להתנהלות לאחר התאונה

פינוי לקבלת טיפול רפואי ישירות ממקום התאונה באמצעות אמבולנס מומלץ. אם החלטתם להגיע אל בית החולים בעצמכם עשו זאת בהקדם האפשרי. בחדר המיון חשוב לציין בפני הצוות הרפואי שנפגעתם בתאונת דרכים. יש לציין את המקום בו התרחשה התאונה ואת שעת התאונה. הקפידו לפרט את כל הכאבים והפגיעות הגדולות והקטנות שלכם בעקבות התאונה. גם על פגיעות קלות כדאי לדווח.

איסוף כל המסמכים הרפואיים ובקשת העתקים מכל הדוחות וההפניות ישמש אתכם בעתיד בהגשת תביעות נזיקין, כנגד הגורמים האחראים לתאונה והאחראים לפצות אתכם בגין הנזקים שנגרמו לכם.

דווחו למשטרה על האירוע לקבלת אישור משטרה על פרטי האירוע כולו.

לקבלת ייעוץ אישי לניהול נכון של תביעות נזיקין צרו קשר עם משרדה של עו”ד קרן מסיקה חביב בהקדם.


הניסיון שלנו הוא היתרון שלכם! 

logo בניית אתרים