1. עורך דין תאונות דרכים
  2. מאמרים
  3. תביעה נגד חברת ביטוח

תביעה נגד חברת ביטוח

ביטוח

 כמו רבות מן מהסוגיות שאנו עוסקים בהן כיום, גם הביטוח הופיע לראשונה, איך לא ביוון באי רודוס הממוקם בים האגאי, לפני כאלף וחמש מאות שנה. כיורדי ים וותיקים ומנוסים, נאלצו סוחרי הים לעיתים להשליך חלק מן הסחורה לים על מנת להציל את אוניותיהם. הם פיתוחו שיטה בה שולם תשלום יחסי לערך הסחורה, ובמקרה שנאלצו להשליך את הסחורה יקבלו פיצוי יחסי – לימים תשלום יחסי זה יכונה פרמיה.


ככל הנראה היוונים היו הראשונים שטבעו את מושג הביטוח הימי והפרמיה, אך הביטוי של חז”ל “כל ישראל ערבים זה בזה” הינו שורש מהות חברת האדם. הסיוע ההדדי בין בני האדם הוא משכבר הימים. הסיוע ההדדי בין בני האדם במקרה של אסון הינו אחד משורשיו של טבע האדם. כמו גם אגירת מזון לשעת חירום הינה סוג של ביטוח למקרה הצורך.


עוד מניצני הביטוח אנו רואים אצל הסינים אף חילקו את הסיכונים בשייט בכך שפיזרו את הסחורות בין סירות שונות לכדי להקטין את ההפסדים במקרה ואחת הסירות שוקעת. הבבלים פיתחו שיטת הלוואה בה יפוצו הסוחרים במקרה של גניבה או טביעת הסחורה בים. מאוחר יותר הפרסים, כחמש מאות שנה לפני הספירה אף נהגו לבצע רישומים להלוואות אלו ונחשבו לראשוני המבטחים אשר ביצעו רישום מסודר לצרכי פיצוי במקרה איבוד סחורה.


התפתחות הביטוח בעולם 

כמו כל ענף כלכלי, גם ענף הביטוח החל לצבור תאוצה והפך למורכב עם השנים. במאה השבע עשר פותחו לוחות חישוב לחישוב תוחלת חיים, בהתאם ללוחות אלו חברות הביטוח יכלו לחשב את הפרמיה אותה ישלמו המבוטחים ובמקרה של אסון או מוות חברת הביטוח תשלם את הקצבה למבוטח. בהמשך המאה השבעה עשר התפתח נושא ביטוח הדירות כתוצאה ממקרי שריפה רבים ומשם בעצם החלה התפתחות מהירה של ענפי הביטוח השונים כמו: ביטוח כללי (רכוש, רכב, נזקים שונים, תאונות אישיות, עבודה, מוצרים וכד’); ביטוחי חיים (נכות ומוות) וביטוחי בריאות.


עורכי דין תביעות ביטוח – כאמור, אנו עוסקים בנושא מאוד מורכב ולכן עורכת דין תביעות ביטוח במשרדנו תסייע להתמודד מול חברות הביטוח. התמודדות עורך דין תאונות דרכים מול חברות הביטוח הינו אחד התחומים הוותיקים במשרדנו ולנו ידע וניסיון מצטבר בתחום. ממליצים לפנות אלינו לקבלת שירות אישי ומקצועי.

logo בניית אתרים