1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין תאונות עבודה
  3. עורך דין תאונת עבודה – ביטוח לאומי

עורך דין תאונת עבודה – ביטוח לאומי

ביטוח לאומי תאונות עבודה קובע כי תאונת עבודה לגבי עובד שכיר היא תאונה שארעה בדרך לעבודתו, תוך כדי עבודתו ובדרך מהעבודה הביתה.


קיימת חובה על הנפגע להוכיח כי קרתה תאונת עבודה, בשלב הראשון על התובע להביא מסמכים אשר קושרים את הפגיעה לעבודה כגון, טופס בל- 250, על המעביד למלא את הטופס ובו להצהיר כי אכן ארעה תאונת עבודה ולהגישו לביטוח לאומי, יש לצרף תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה, ועל כן חשוב מאוד לשים לב מה מוסרים במוסדות הרפואיים ושהאירוע יתואר במדויק.אדם אשר נפגע בתאונת עבודה והפגיעה גרמה לא מסוגלות לבצע את עבודתו ואף לא עבודה אחרת, על פי חוק הביטוח לאומי זכאי לדמי פגיעה בעד פרק הזמן שאיננו מסוגל לעבוד ובתנאי שלא עסק למעשה בכל עבודה והוא נזקק לטיפול רפואי, לשיקום או החלמה.

דמי הפגיעה ישולמו למשך 91 ימים בלבד, במידה והנפגע נמצא באי כושר מעבר לימים אלו עליו לפעול לקבלת קצבת נכות.

המטרה היא שכל אדם יפוצה על כל פגיעה גופנית או נפשית שנגרמה לו בתאונת עבודה ובעצם לשמר את רמת חייו של הנפגע גם לאחר קרות תאונת העבודה.ביטוח לאומי תאונות עבודה מגדיר תאונה כאירוע פתאומי וכאירוע חד פעמי.


לדוגמא, אחוז גדול של הנפגעים סובל מכאבי גב, על כן על הנפגע להביא הוכחה ברורה שכאבי הגב קשורים לתאונת העבודה, על מנת שהפגיעה בגב תיחשב כתאונת עבודה, על הנפגע להוכיח כי במהלך העבודה אירע דבר שבגינו החל לסבול מכאבי הגב.

כאמור לאחר תשלום דמי פגיעה במידה והנפגע טרם חזר לעבודתו או במידה ונשאר עם מוגבלות עליו לפנות לוועדות ביטוח לאומי תאונות עבודה, כאשר וועדות אלו מורכבות מצוות רופאים אשר בודקים את הנפגע וקובעים את אחוזי נכותו.


חשוב מאוד לפנות לעורך דין בתחילת הפנייה לביטוח לאומי תאונות עבודה להתייעצות, כל שלב בביטוח לאומי הוא חשוב להמשך התביעה בתיק התאונה.להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין תאונת עבודה – ביטוח לאומי. 

logo בניית אתרים