1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין תאונות עבודה
  3. עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

בשנים האחרונות אנו עדים כי תאונות עבודה הפכו לנושא שכיח, רוב התאונות הן כתוצאה מרשלנות המעסיק וחוסר אחריות שמפגינים המעסיקים. 

התקשרו עכשיו  050-9021576


בתאונות עבודה יש להוכיח את הרשלנות של המעסיק. 


ישנם מקרים בהם למעסיק אין רשלנות או אחריות על הנזק שנגרם לעובד ובמקרים אלו ניתן לתבוע את האחראי לנזק ולא את המעסיק, תביעה זו תהא תביעת פוליסת חבות צד ג’. 


ישנם מקרים בהם גם המעסיק וגם צד ג’ יהיו אחראים לנזק ובמקרים אלו אנו נתבע משני הגורמים את הזכות לפיצוי. בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי ניתן לזכות בפיצויים וזאת ללא הוכחת נזק או אחריות של המעסיק, במקרים אלו מספיק שהמוסד לביטוח לאומי יכיר בתאונה כתאונת עבודה. 


משרדנו טיפל במקרה של עובד אשר עבד כמלצר בחוף הים, חלק מאביזרי המסעדה היו לפידים בוערים בחוף בקרבת הסועדים. במקרה שלנו העובד הבחין כי אחד הלפידים עומד ליפול על הסועדים ולכן העובד רץ לעבר הלפיד על מנת לתפוס אותו בשביל שהוא לא ייפול, ברגע שהעובד תפס את הלפיד השעווה החמה נשפכה על ידו ונגרמו לו כוויות חמורות. 


במקרה זה מדובר בתאונת עבודה תוך כדי ניסיון הצלה, העובד שלנו נפגע בתאונה תוך כדי הצלת גוף או רכוש או למניעת נזק או סכנה לגוף או רכוש.


התקשרו עכשיו  050-9021576שאלות שמופנות לעו”ד לתאונות עבודה

שאלה : האם על מעביד לנקוט אמצעי זהירות במקום העבודה?


תשובה : בית המשפט קבע, שעל מעביד לנקוט בכל הצעדים הנדרשים להרחקת כל סכנה שניתן לצפותה בהתאם לנסיבות. ככל שהעבודה מסוכנת ומורכבת יותר, כך יידרשו אמצעי זהירות  מוגברים.


שאלה : האם חייב המעביד להזהיר את עובדו על הסכנות הצפויות לו בעבודה ולהדריכו בדרכי עבודה נאותות?


תשובה : בית המשפט קבע, שחובת הזהירות שמעביד חב בה כלפי עובדיו היא הן כלפי הנהגת שיטת עבודה בטוחה, והן על פיקוח על ביצוע שיטה זו בפועל. המעביד חייב להזהיר את העובד על  הסכנות הצפויות לו בעבודה, כמן כן המעביד חייב להדריך את העובד לשיטות עבודה נאותות ובטוחות, במיוחד באם מדובר בעובד חדש ללא ניסיון.חוסר אזהרה והדרכה מתאימה מהווה רשלנות מצד המעביד. המעביד מחויב לנקוט באמצעי זהירות סבירים כדי להגן על עובדו מפני סיכונים שהוא יודע או צריך לדעת על קיומם, בכל מקום אליו נשלח העובד על ידי המעביד.שאלה : מתי לעובד נקבע אשם תורם?


תשובה : לא תמיד טעות של עובד מהווה בהכרח רשלנות תורמת. כאשר מדובר באדם המפעיל בצורה שגרתית מכונה, אין בהיסח דעת רגעי כדי להוות אשם תורם, כמו כן גם אין להתחשב בוותק  של העובד בתפקיד אותו מבצע.אם נפגעת בתאונות עבודה חשוב להתייעץ עם עורך דין לתאונת עבודה המתמחה בתחום זה.


להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין תאונות עבודה.

logo בניית אתרים