1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין תאונות דרכים
  3. עורך דין תאונות דרכים מול חברות הביטוח

עורך דין תאונות דרכים מול חברות הביטוח

חברות הביטוח נעזרות בחוקרים על מנת להשיג פרטים נוספים אודות התאונה, הנפגע ועברו הרפואי. לרוב החוקרים מקליטים את השיחה עם הנפגע או קרוביו , ואף מנסים להוביל את הנפגע בדיבורו. לחברת הביטוח קיימת הזכות להשתמש בחוקרים להשגת המידע מהנפגע, ועל כן על הנפגע להיות ערני.

 

נפגע המיוצג על ידי עורך דין, אינו רשאי לשוחח עם חוקר ללא נוכחות עורך דינו, ועל כן ההמלצה היא כי ברגע שמגיע חוקר לבית הנפגע, על הנפגע ליצור קשר מידי עם העורך הדין ולמסור לו על כך שעומד מולו חוקר מטעם חברת הביטוח. ניתן לצטט את חוק הגנת הפרטיות שנחקק בשנת 1981 וקובע כדלהלן: סעיף 2(1) לחוק קובי כי : “בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו, או הטרדה אחרית, מהווה פגיעה בפרטיות כשנעשה ללא הסכמתו של אותו אדם”. הדרך הנכונה להתמודד עם החוקר היא פשוט להפנותו ללא אומר ודברים לעורך הדין המטפל. זאת שכן לא משנה מה יאמר החוקר, ואף שאין לנפגע בפועל דבר להסתיר, וחזקה כי זהו אכן המיקרה, הרי שבשורה התחתונה חוקר זה לעולם איננו רוצה את טובת הנפגע אלא את טובת חברת הביטוח – מעסיקתו, שמטרתה הברורה הינה לשלם כמה שפחות בגין התאונה, ומטרת החוקר למצוא כל מידע או “אי התאמה” אשר יוכל לשמש כנגדו.

הדרך הנכונה להתמודד עם חוקר היא פשוט להפונות לעורך הדין המטפל, זאת שכן לא משנה מה יאמר החוקר, ואף שאין לנפגע בפועל דבר להסתיר, הרי שבשורה התחתונה חוקר זה לעולם איננו רוצה את טובת הנפגע, אלא את טובת חברת הביטוח- מעסיקתו, שמטרתה הברורה הינה לשלם כמה שפחות בגין התאונה או לא לשלם כלל, ומטרתו של החוק היה למצוא “אי התאמה” שתוכל לשמש לרעתו של הנפגע. 

 

תוכן זה נועד לצורך מתן הכוונה בלבד ואינו מתיימר לתת מענה לכל שאלה ולכל מקרה.

התוכן איננו בא במקום ייעוץ על ידי עורך-דין המתמחה בנזקי גוף, המתעדכן בשינויי החקיקה והפסיקה, אשר יפעיל את שיקול דעתו ומומחיותו המקצועית לגבי כל מקרה ומקרה.

להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין תאונות דרכים.

עורך דין תאונות דרכים מול חברות הביטוח
logo בניית אתרים