עורך דין רשלנות רפואת שיניים

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים עוסקת בטיפול לקוי בלסת ובשיניים הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים. יתכן הטיפול יהיה פשוט ושיגרתי, אך עדיין יגרם נזק גופני קשה למטופל שעבר את הטיפול שיניים.

 

הוכחת עילת הרשלנות ?

לבחינת קיום הרשלנות של הנתבעים בטיפול השיניים על התובע להוכיח מספר טענות;


חובת זהירות של הנתבעים כלפי התובע – ביחסי רופא- חולה קיימת חובת זהירות קונקרטית בין הרופא למטופל , כך שעל הרופא לצפות את הנזק הצפוי בטיפול הרפואי בתובע.

הפרה של חובת זהירות זו על ידי הנתבע.

גרימת נזק עקב הפרת חובת הזהירות כלפי התובע.

קשר סיבתי בין הפרת חובת הזהירות לבין היווצרות הנזק.

יש לבחון את הטיפול אותו עבר התובע ולבדוק האם הוכח כי הטיפול היה לא ראוי ובלתי סביר.

במקרים אלו ההלכה נשענת על מבחן הרופא הסביר,דהיינו, אלו החלטות ופעולות של הרופא צריכות להיות מבוססות על שיקולים סבירים.


חוק זכויות החולה קובע כי על הרופא לקבל מחולה הסכמה מדעת טרם מתן הטיפול הרפואי.

הסכמה מדעת תינתן על ידי המטופל רק לאחר שהובאו בפניו הסברים ומיד אודות הטיפול המומלץ, הובאו בפניו כל אופציות הטיפול, וסיכונים הכרוכים בטיפול.


על מנת להוכיח את הרשלנות הרפואית, על התובע להצטייד בחוות דעת רפואית בתחום , אשר קובעת כי אכן הייתה רשלנות רפואית בטיפול הרפואי שקיבל הנפגע.


בבואו של בית המשפט לבחון האם קיימת רשלנות רפואית, בית המשפט מסתמך על חוות דעת של מומחה אשר מטרתה היא לקבוע מהי הרמה המקצועית הטובה בתחום הרפואי, מהן הפעולות הרפואיות שניתן היה לבצע ושהיה צורך לבצע ומה נעשה בפועל. “האיזון הנערך בין הסיכונים והסיכויים של הטיפולים האפשריים אל מול הטיפול שניתן בפועל, והשוואת רמת הטיפול שניתן בפועל לידוע, לאפשרי ולמקובל ברפואה מלמד לרוב אם ניתן טיפול סביר או שמא ניתן טיפול, שאינו עומד ברמה המקצועית הנדרשת” (ראה בספרם של ד”ר ע.אזר ז”ל – ד”ר א.נירנברג בעמ’ 319).תוכן זה נועד לצורך מתן הכוונה בלבד ואינו מתיימר לתת מענה לכל שאלה ולכל מקרה. התוכן איננו בא במקום ייעוץ על ידי עורך-דין המתמחה בנזקי גוף, המתעדכן בשינויי החקיקה והפסיקה, אשר יפעיל את שיקול דעתו ומומחיותו המקצועית לגבי כל מקרה ומקרה.


להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין רשלנות רפואת שיניים.

טואול - בניית אתרים