עורך דין רשלנות ציבורית – תאונה בשטח ציבורי

מלאו פרטים ואצור קשר בהקדם:

אדם אשר נפגע כתוצאה ממפגע המצוי בשטח ציבורי וכתוצאה מרשלנותה של הרשות המקומית, בית מלון, מסעדה, עקב הימצאותו של מכשול כלשהו. 
 
הגורם לתאונה יכול להיות בור במדרכה , שבר במדרכה הגורם הפרשי גובה, מכשול בדרך שאינו מוצב במקומו, רצפה רטובה, מדרגות לא תקינות, ענף עץ בולט, וכו’. 
 
החוק קובע כי בכל מקרה כזה המתרחש בשטח של רשות מקומית או רשות ציבורית, או בכל שטח ציבורי, הנפגע זכאי לפיצוי. זאת עקב ההנחה כי הרשות אחראית לתחזוקה שוטפת של השטחים שבאחריותה, ואם עקב רשלנותה נגרם נזק לעובר אורח – מחובתה לפצותו.
 
חשוב לדעת כי גם תאונה עקב מפגע בשטח העומד לרשות הציבור ומצוי בבעלות פרטית – כגון קניון, מסעדה, חנות או מלון – נחשבת כתאונת רשלנות ציבורית. 
 
מיד לאחר התאונה חשוב לצלם את מקום התאונה עם המפגע , על מנת שהצילום יהווה ראיה לקיומו של המכשול. במידה וקיימים עדים לתאונה לקחת את פרטי העדים , וכמו כן לפנות לגורם רפואי ולספר לגורם הרפואי את כל פרטי התאונה כך שיהיו מתועדים גם בתיעוד הרפואי.
יש לזכור כי האדם הנפגע צריך להוכיח כי אכן קיימת רשלנות מצד האחראי על תחזוקת המקום, ולכן מומלץ מאוד לפנות לייעוץ של משרד עורכי דין המומחה בתחום על מנת שיעריך את סיכויי הצלחת התביעה.
 
תוכן זה נועד לצורך מתן הכוונה בלבד ואינו מתיימר לתת מענה לכל שאלה ולכל מקרה. התוכן איננו בא במקום ייעוץ על ידי עורך-דין המתמחה בנזקי גוף, המתעדכן בשינויי החקיקה והפסיקה, אשר יפעיל את שיקול דעתו ומומחיותו המקצועית לגבי כל מקרה ומקרה.

להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין רשלנות ציבורית.