1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין תאונות דרכים
  3. עורך דין לתשלום תכוף לנפגעי תאונות דרכים

עורך דין לתשלום תכוף לנפגעי תאונות דרכים

המסגרת הנורמטיבית בסוגיית תשלום תכוף מוסדרת בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל”ה 1975, סימן ב’ , פרק ב’ סעיף 5 . באמצעות דרישת תשלום תכוף, אותו יכול לדרוש הנפגע בתאונת דרכים או התלויים בו, מחברת הביטוח עוד בטרם הגשת כתב התביעה לבית המשפט.


מאחר והליך תביעת הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים עלול לקחת זמן ממושך , ובמהלך פרק זמן זה הנפגע עלול להיכלא למצב כלכלי קשה וזה מתוצאה של החוסר יכולת להתפרנס ולחזור לשוק העבודה כתוצאה מתאונה, על הנפגע נופלות הוצאות מרובות שעלותם גבוהה מאוד, כגון; טיפולים רפואיים, צרכים סיעודיים. לפי כך תכליתו של הסדר תשלום תכוף, הקבוע בחוק הפיצויים ובתקנות שנחקקו לפיו, היא להחיש את התשלום לנפגע תאונת הדרכים, ולהבטיח כי בתכוף לאחר התאונה ועוד בטרם סיום הליכי המשפט, יקבל הנפגע תשלום בגין צורכי הריפוי, הסיעוד והמחיה שלו.


מטרתו ומהותו של תשלום תכוף הם תשלום להקלה מיידית של תוצאות התאונה, שנועד להקדים את החיוב העיקרי, והוא חלק מהתשלום המשולם בסופם של ההליכים ועל יסוד ההכרעה במחלוקת. תשלום תכוף משולם לפני הדיון בתובענה העיקרית, וזאת בכדי למנוע סבל מן הזכאי לתשלום.

ההחלטה בתשלום תכוף אינה מהווה מעשה בית דין, ההחלטה בקשר לתשלום תכוף אינה מביאה הכרעה סופית בשאלה האם קיימת זכאות לפיצוי ומה שיעור הפיצוי, ההחלטה של תשלום תכוף היא תולדה של עיון ושיקול לפיה יש סבירות לכאורית לטענות המועלות בתביעה, וכי קיים הצדק למנוע מחסור וסבל מיידים מהתובע וזאת עד שהתובענה העיקרית תתברר.


בבחינת בקשתו של נפגע לקבלת תשלום תכוף, בית-המשפט לא נכנס, אפוא, לעומקן של המחלוקות ולפרטיהן של העובדות, ובודק האם זכאי הנפגע לכאורה לפיצויים על פי החוק (ע”א 6431/96 בר זאב נגד מוחמד, פ”ד נב(3) 557, 565).להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין לנפגעי תאונות דרכים . 

עורך דין לתשלום תכוף לנפגעי תאונות דרכים
logo בניית אתרים