1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין תאונות דרכים
  3. עורך דין לקבלת פיצוי בתאונת דרכים

עורך דין לקבלת פיצוי בתאונת דרכים

ודאי כבר נתקלתם בעבר באי ידיעה עבורכם או עבור המכרים שלכם, כמה פיצויים יש לקבל לאחר פגיעה בתאונת דרכים. האם בכלל אנו יכולים לדרוש זאת? מהם הקריטריונים לכך?

 

על מנת להקל עליכם, הכנו עבורכם מאמר הסוקר על פי אילו פגיעות ופרמטרים מחליט בית הדין להעניק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. 

כמובן, שבכל שאלה אתם מוזמנים לפנות אליי ללא כל התחייבות, הנני מומחית בנושא ועו”ד נזקי גוף. 

 

מי יכול לדרוש פיצויים?

הזכאים לפיצויים הם בעצם כל אחד שהיה מעורב בתאונת דרכים ונפגע בגופו על ידי כלי רכב מנועי ,גם אם פגיעת הגוף הייתה יחסית קלה והנפגע לא היה צריך טיפול רפואי כלשהו, הזכאות לדרישת פיצויים עדיין קיימת.

 

איך נדע מה הפיצוי לו אנו זכאים?

כפי שציינו קודם לכן, כל אחד אשר נפגע פגיעה זו או אחרת בגופו בתאונת דרכים בה היו מעורבים כלי רכב, זכאי הנפגע להגיש בקשה לפיצויים. ככל שהפגיעה בתאונת הדרכים הייתה קשה ורצינית יותר, והנזק שנגרם לגוף הוא רב יותר, כך הפיצויים יהיו גבוהים יותר.

בנוסף, בית הדין קובע את סכום הפיצויים על פי ראשי נזק עיקריים: הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה, הוצאות עזרת צד ג’, הפסדי שכר  לעבר ולעתיד וכאב וסבל שנגרמו.

 

איך ונגד מי תוגש התביעה על הנזקים שנגרמו בגין תאונת הדרכים?

לאחר שהבנו מי רשאי לדרוש פיצויים ומהו סך הפיצויים שיש לדרוש, נסביר נגד מי מגישים את התביעה.

 

נפגעי הגוף בתאונות דרכים יגישו את התביעה לחברת הביטוח של הרכב בו נהגו.

כמו כן, אם היו מעורבים בתאונה יותר מכלי רכב אחד, כל נהג של כל רכב יגיש את התביעה לחברת הביטוח של הרכב שלו. ודאי שאם היו מעורבים בתאונת הדרכים גם הולכי רגל, הם יגישו את התביעה על נזקי הגוף שנגרמו להם, נגד חברות הביטוח של הרכבים שפגעו בהם.

 

ישנם מקרים בהם הנפגע בתאונת דרכים איננו יכול לתבוע את חברות הביטוח, והם: הנפגע היה מעורב בתאונת “פגע וברח” ולא הספיק או הצליח לרשום את פרטי הפוגע בו. והמקרה השני הוא: במקרה בו אין לנהג הרכב ביטוח על רכבו.

 

במקרים הנ”ל בהם ישנה בעיה בהגשת תביעה לחברות הביטוח, זכאים הנפגעים בתאונת הדרכים לתבוע תאגיד מיוחד שהוקם במיוחד לשם כך. תאגיד זה נקרא “קרנית”, קרן זו הוקמה לנפגעים בתאונות דרכים לפי חוק הפיצויים הקיים. התאגיד ממומן על ידי חברות הביטוח, שאלו מפרישות לו כל חודש אחוז כלשהו של כסף שנגבה מבעלי כלי הרכב.

 

לסיכום, במידה ונפגעתם בתאונת דרכים ונגרם נזק לגופכם, אנו, במשרד עורך דין נזקי גוף – קרן חביב, נשמח לעמוד לשירותכם ולענות על כל השאלות שלכם.

ייתכנו מקרים שונים של תאונות דרכים ונזקי גוף, ולכן במקרה ועברתם תאונת דרכים התייעצו איתנו בהקדם כדי שנוכל לעזור לכם לקבל את מירב הפיצויים להם אתם זכאים.

להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין תאונות דרכים.

עורך דין לקבלת פיצוי בתאונת דרכים
logo בניית אתרים