1. עורך דין תאונות דרכים
  2. עורך דין תאונות דרכים
  3. עורך דין לנפגעי תאונות דרכים

עורך דין לנפגעי תאונות דרכים

נפגעתי בתאונת דרכים ואני זקוק לטיפול רפואי, למי עלי לפנות להסדר החובות?

לעניין הטיפולים ; לפי חוק ההסדרים החדש, האחריות לטיפול בפגעי תאונות דרכים פוצלה בין חברת הביטוח וקופות החולים. לפי החוק החדש, הטיפול של קופות החולים בנפגעי תאונות דרכים רלוונטי רק לטיפולים הכלולים בסל הבריאות. כאשר הטיפולים לא כלולים בסל הבריאות , נותרה האחריות לכיסוי הוצאות הטיפול בידי חברות הביטוח. לעניין פינוי במד”א ; מי שפונה על ידי אמבולנס, לפי החוק החדש, הזכאות מתחלקת בין חברות הביטוח ובין קופות החולים: מי שפונה בנט”ן או באמבולנס לבן ואושפז זכאי להחזר מלא מקופת החולים, וכמוהו גם מי שפונה על ידי נט”ן ולא אושפז זכאי להחזר מלא מקופת החולים. מי שלא אושפז ופונה על ידי אמבולנס רגיל, זכאי להחזר מחברת הביטוח. לגבי נפגעי תאונת דרכים שהינה במסגרת העבודה , ההחזר נשאר מהמוסד לביטוח לאומי. רצוי להתפנות רק באמצעות אמבולנס נט”ן (ניידת טיפול נמרץ) , גם אם אין בכך צורך, כך החזר התשלום מובטח.


על אילו סוגי פגיעות ניתן לקבל פיצויים בעקבות תאונת דרכים?

כל פגיעת גוף, קלה או חמורה, מזכה בפיצוי כספי מחברת הביטוח. על מנת להוכיח את הפגיעה יש להמציא לחברת הביטוח מסמכים רפואיים אשר בהם מתועדת הפגיעה. 


גם פגיעה נפשית בעקבות תאונת דרכים הנה פגיעה המזכה את הנפגע בפיצוי ואף אותה יש להוכיח באמצעות תיעוד רפואי.האם לעבר הרפואי הקודם של נפגע עקב תאונת דרכים יש השלכה בדבר גובה הפיצוי הכספי אותו צפוי לקבל עקב תאונת דרכים? התשובה לשאלה זו היא בהחלט כן, מי שהחל לסבול לראשונה בגבו כתוצאה מהתאונה , וסובל בגינה ממיחושים ואף ממגבלות שמהן לא סבל בעבר שונה ממי שיש לו רקע רפואי עשיר קודם, והתאונה החמירה את מצבו.


תוכן זה נועד לצורך מתן הכוונה בלבד ואינו מתיימר לתת מענה לכל שאלה ולכל מקרה.


התוכן איננו בא במקום ייעוץ על ידי עורך-דין המתמחה בנזקי גוף, המתעדכן בשינויי החקיקה והפסיקה, אשר יפעיל את שיקול דעתו ומומחיותו המקצועית לגבי כל מקרה ומקרה.


להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין לנפגעי תאונות דרכים.

עורך דין לנפגעי תאונות דרכים
logo בניית אתרים