1. עורך דין תאונות דרכים
  2. מאמרים
  3. נפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונות עבודה

תאונות עבודה הינן תאונות המתרחשות במהלך העבודה כחלק מן העבודה ולעיתים אף בדרך אליה. תאונות אלה גורמות לא פעם לפגיעה ממושכת בכושר העבודה ויכולות לשנות לגמרי את חיי מי שחווה אותן, כאשר מלבד הפגיעה הפיזיולוגית, ישנה הפגיעה באובדן כושר העבודה העתידי והשלכותיה הכלכליות החמורות. 


נפגעי תאונת עבודה – היבטים משפטיים

תאונת עבודה הינה תאונה המתרחשת במהלך העבודה וכתוצאה ממנה. למשל, עובד בניין שנופל מפיגום במהלך העבודה, נחשב כמי שחווה תאונת עבודה. עובד שנפל עליו חפץ קהה במהלך העבודה, נחשב כמי שחווה תאונות עבודה. לתאונת העבודה ישנם מספר היבטים משפטיים: ישנו ההיבט של הפגיעה עצמה. אדם שנפצע במהלך עבודתו יכול לתבוע פיצוי כספי מהמעסיק שלו או מהגורם שאחראי לנזק שהוא ספג על עצם הפגיעה. היבט נוסף שניתן לתבוע הוא ההיבט של אובדן כושר עבודה. פועל שנופל מפיגום שהונח בצורה לקויה וכתוצאה מכך הוא סובל ממספר שברים, זעזוע מוח ושטפי דם פנימיים, ייאלץ להיעדר מעבודתו במשך זמן רב על מנת לעבור הליכים רפואיים כירורגיים ושיקומיים. גם כאשר הוא יוכל כבר לחזור לעבודה, לא תמיד הוא יוכל לחזור ולעבוד באותו היקף עבודה שבו הוא עבד טרם הפגיעה, מה שיכול לגרום לכך שמעבידים לא ירצו להעסיקו. היבט נוסף נוגע למרכיב הנכות. תאונות עבודה עלולות לגרום לנכות – זמנית או קבועה. ישנו צורך לייצג את העובד מול ביטוח לאומי על מנת למקסם את אחוזי הנכות המגיעים לו. 


תאונות עבודה זכויות

כאמור, לתאונות עבודה זכויות רבות אותן צריך לדעת כיצד לדרוש וממי לבקש. בשל כך שמדובר במספר היבטי תביעה שונים, ישנו צורך באיש מקצוע שמכיר את מערכת המשפט, הן בפן של תביעת הנזיקין גרידא והן בפן של תביעת אובדן כושר העבודה הנגרמת ממנה, תביעה שמופנית לא פעם לחברת הביטוח בה יש לעובד ביטוח לאובדן כושר עבודה, או לגורם הפנסיוני המבטח אותו בביטוח פנסיוני מקיף המכיל בתוכו אלמנט של פיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה. תביעות תאונות עבודה הינן תביעות מורכבות שמצריכות לא מעט היכרות עם החומר המשפטי ועם הניירת הכרוכה בו. 


מחפשים עורכת דין תאונות עבודה? קרן מסיקה עורכת דין תאונות עבודה תייצג אתכם לאורך כל ההליך עד קבלת הפיצוי

logo בניית אתרים