עורך דין תאונות דרכים

פנה עוד היום – פגישת ייעוץ ראשונה חינם! מעורב בתאונת דרכים ? תאונת עבודה (בדרך לעבודה, בעבודה או חזרה מהעבודה) ? פנייה למשרד עו”ד תאונות דרכים מתמחה תוביל לקבלת פיצויים מרביים! משרד עורכת דין קרן מסיקה חביב מתמחה : נזקי גוף, רשלנות רפואית, אובדן כושר עבודה ועוד..


התקשרו עכשיו 050-9021576


תאונות דרכים

תאונת דרכים היא מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה, מאורע שנגרם עקב הניצול המני של הרכב, ובלבד שבעת השמוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו. 

שימוש ברכב מנועי הינו, נסיעה ברכב, כניסה לתוכו או ירידה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו, טיפול דרך או תיקן דרך ברכב שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם אחר שלא במסגרת עבודתו, לרבות הידרדרות או התהפכות של הרכב או התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו תוך כדי נסיעה וכן הינתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה, שלא תוך כדי טיפלו של אדם ברכב במסגרת עבדתו ולמעט טעינתו של מטען או פריקתו, כשהרכב עומד.

אדם זכאי לפיצוי עבור נזקי הגוף וזאת על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל”ה 1975.

לעומת זאת,  תאונת דרכים שאירעה כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב מנועי, לפי החוק לא תחשב כתאונת דרכים ועל כן הנפגע לא יהיה זכאי לפיצוי.


תאונות הדרכים נגרמות בשל מספר גורמים:


הגורם האנושי: מצבו של האדם ודרכי התנהגותו על הכביש משפיעים רבות על היווצרותן של תאונות הדרכים. חוסר תשומת לב, נהיגה עבריינית, אי ציות לחוקי התנועה ונהיגה במצב של עייפות ושכרות, אם הינכם מעורבים בתאונת דרכים רצוי בשלב הראשוני להפעיל את חברת הביטוח וכן לפנות לשירותיו של עו”ד תאונות דרכים.


הגורם התשתיתי: מצב התשתיות משפיע רבות על התנהגות הנהג. כבישים לא מתוחזקים, תמרורים לא ברורים ושלטי הכוונה מעורפלים, כבישים ללא הפרדה בין נתיבים, כתמי שמן על הכביש, מפגעים בטיחותיים וחוסר תאורה, עלולים לגרום לתאונות דרכים. פנייה למשרד עו”ד תאונות דרכים בזמן הקרוב למועד התאונה תכוון אתכם כיצד לפעול באופן הטוב יותר ( צילומים, עדויות וכדומה). הגורם המכני: מצב כלי הרכב יכול להשפיע לא מעט על תאונות. מצב מכני רעוע של כלי רכב עלול לגרום לתאונה, כמו מצב של כשל מכני שבו גלגל ניתק מהרכב, עלול לסכן את הרכב ולגרום להתהפכות. רצוי לפנות לעורך דין תאונות דרכים מתמחה ובעל ניסיון.


עורך דין תאונות דרכים – סוגי תאונות :

נפגע בתאונת דרכים כהולך רגל יש לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את הרכב הפוגע, בהעדר פרטי הרכב הביטוח הוקמה לצורך כך קרן לנפגעי תאונות דרכים בשם “קרנית”, עורך דין תאונות דרכים ידרוש את הפיצויים המרביים מ- “קרנית” עבור הנפגע.

נפגעת בתאונת דרכים כנהג ברכב, יש לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את הרכב בו נהגת. פנייה לעו”ד תאונות דרכים תייעל רבות לקבלת פיצויים מרביים.

נפגע בתאונת דרכים ברכב ללא ביטוח, באם ביטוח החובה איננו בתוקף או לא קיים – יהיו עדיין הנוסעים ברכב שלא ידעו על העדר הביטוח של הנהג, זכאים לפיצוי כספי מקרן ביטוחית מיוחדת שהוקמה לשם כך בשם “קרנית” ואולם הנהג עצמו, בעל הרכב, לא יהיה זכאי לפיצוי משום גורם עפ”י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

מקרה נוסף בו לא יהיה נפגע זכאי לפיצויים עפ”י החוק הקיים, גם אם לרכב קיים ביטוח בתוקף, הוא מי שנהג ברכב או עשה בו שימוש ללא רשות בעליו וכן מי שהיה מצוי ברכב ביודעו שנוהגים בו שלא כדין ומי שגרם לתאונה במזיד ומי שהרכב סייע בידו לשם ביצוע פשע.

תאונת “פגע וברח” – היא תאונה שבה נהג הרכב הפוגע לא עצר את רכבו , לא גילה התעניינות בשלומם של המעורבים האחרים בתאונה, לא הגיש לפצועים כל עזרה רפואית ולא מסר את פרטיו האישיים , כפי שנדרש על פי החוק, גם במקרה זה יש לתבוע את קרנית, אך במקרים אלו קשה להוכיח את זכאות הנפגע לכן רצוי לפנות למשרד עורך דין תאונות דרכים במזמן קרוב למועד התאונה בכדי שיוכיחי את זכאותך לקבלת פיצויים מקרן נפגעי תאונות דרכים – “קרנית” .

טיפים מקצועיים

יש לנסות ולקבל את פרטי העדים לתאונה, במידה וישנם כאלה( רצוי לקבל עדות בכתב או בדואר אלקטרוני).

יש לתאר לרופאים המטפלים את פרטי נסיבות התאונה המדויקים( מקום האירוע, נזק הפגיעה וכדומה).

רצוי לצלם מכמה זויות שונות את מקום התאונה ואת הפגיעה הגופנית ו או בכלי התחבורה.

יש למסור עדות מפורטת על נסיבות התאונה במשטרה.

ע”פ נתונים אלו עורך דין תאונות דרכים יפעל לקבלת זכויותיכם לפי חוק.


תוכן זה נועד לצורך מתן הכוונה בלבד ואינו מתיימר לתת מענה לכל שאלה ולכל מקרה. התוכן איננו בא במקום ייעוץ על ידי עורך-דין המתמחה בנזקי גוף, המתעדכן בשינויי החקיקה והפסיקה, אשר יפעיל את שיקול דעתו ומומחיותו המקצועית לגבי כל מקרה ומקרה.


מידע שימושי

תאונה בדרך לעבודה לחצו כאן

המשרד מעניק טיפול משפטי ללקוחות מכל רחבי הארץ. לנוחותך, ניתן לפתוח תביעה באמצעות פקס, דוא”ל ודואר. אנו גובים שכר טירחה בסיום הטיפול מתוך הפיצוי הכספי שיתקבל. לקבלת מידע נוסף מלא את פרטיך ונחזור אליך תוך 24 שעות


להתייעצות ללא התחייבות, פנה עוד היום לעו”ד קרן מסיקה חביב, עורך דין תאונות דרכים .

עורך דין תאונות דרכים
טואול - בניית אתרים