להתייעצות  
התקשרו עכשיו

050-9021576

  1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. שאלות ותשובות

שאלות שנשאלו מפי הגולשים בנושא נזיקין:

שאלה: מהי תאונת דרכים?
תשובה: תאונת דרכים מאורעשבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרת תחבורה, כגון נסיעהברכב, כניסה לתוכו או יריה ממנ, החנייתו, דחפתו או גרירתו, טפול דרך אותיקון דרך ברכב,שנעשה בידי המשתמש אובידי אדם אחר שלא במסגרת עבדתו.  

שאלה: מתי עלי לדווח על תאונת דרכים? 
תשובה:
החוק קובע כי זכתו של הנפגע אינה מותנית עוד בהוכחת רשלנותו של הנהג הפוגע, כמו כן אין יותר חשיבות לרשלנות התורמת של הנפגע. במקרים של תאונת דרכים הנפגע יהיה זכאי  למלוא הפיצוי לפי החוק, גם אם התנהגותו היא שתרמה לקרות התאונה.
שאלה: נפגעתי בתאונת דרכים, מה עלי לעשות? 
תשובה: יש לקבל טיפול רפואי ראשוני  כמה שיותר סמוך לקרות תאונת הדרכים בחדר מיון או בקופת החולים, יש לגשת למשטרה ולדווח על תאונת הדרכים, לצלם את הפגיעה ברכב ובמידת הצורך לצלם את הנזק הגופני,   להמשיך טיפול רפואי, לרבות טיפולי פיזיוטרפיה, צילום CT, מיפוי עצמות,בדיקת EMG,  בדיקת אולטרסאוד ובדיקת נוספות רלוונטיות.
 
שאלה: עברתי תאונת דרכים, בתאונה הרכב שלי נפגע וגם אני נפגעתי, מי אמור לשלם לי פיצוי? 
תשובה: כאשר נגרם נזק לרכב בתאונת דרכים יש לתבוע את ביטוח מקיף בגין נזקי הרכוש לרכב, במקרים אלו הביטוח המקיף פונה לחברת הביטוח של הרכב האשם בתאונה ותובע אותו על ההוצאות. 
כאשר נגרם נזק גופני בתאונת דרכים, יש לתבוע את הביטוח חובה של הרכב בו נגרם לנו הנזק הגופני, ללא כל קשר לאשם בתאונת דרכים. 

שאלה: מה עלי לעשות ברגע שפונה אלי חוקר מטעם חברת הביטוח? 
תשובה: על פי חוק לצד נתבע אסור ליצור קשר עם הצד התובע, לכן חוקר מטעם חברת הביטוח אינו רשאי לדבר עימך שלא באמצעות עורך דינך, לכן במקרים אלו עליך למסור לחוקר שאתה מיוצג ועליו לפנות לעורך דינך. 

שאלה: עברתי תאונת דרכים ובהתחלה הרגשתי טוב, אך יום לאחר התאונה התחלתי לחוש בכאבים,מה עלי לעשות?
תשובה:במקרה זה עליך לגשת לרופא מטפל כמה שיותר מהר ולהתלונן בפניו על כל הכאבים שאתה חש, כמובן יש להדגיש כי אתה לאחר תאונת דרכים ולציין את תאריך תאונת הדרכים. ככל שעובר הזמן ממועד תאונת הדרכים ולא פנית לגורם רפואי אתה מאבד את הקשר הסיבתי בין הכאבים לבין תאונת הדרכים.

שאלה: תוך כמה זמן עלי לתבוע? 
תשובה: על פי החוק תקופת התיישנות בתאונת דרכים הינה 7 שנים מקרות תאונת הדרכים. אך עם מדובר בקטן שטרם מלאו לו 18 שנים, תקופת התינות תחול 7 שנים מיום הגיעו ליל 18, דהיינו בגיל 25. 

 
צור קשר

כתובת: נעמי שמר 5, חולון


טלפון: 050-9021576


פקס: 072-2579606


דוא”ל: kh@kerenhaviv.co.il

 שליחת הודעה בוואטסאפ
בניית אתרים - טואול