סירוב חברות הביטוח לתשלום הפיצויים לנפגעים


מדוע חברות הביטוח אינן משלמות פיצויים?

הפיצויים בגין תאונות דרכים נחלקים לשני סוגים;
  • פיצויים בגין נזקי גוף- מוסדרים בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים .
  • פיצויים בגין נזקי רכוש- מוסדרים בפקודת הנזיקין.
ההבדל המהותי בין קבלת פיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולפי פקודת הנזיקין הוא אלמנט האשמה. דהיינו, כל נפגע גוף בתאונת דרכים זכאי לפיצוי ללא קשר לשאלה מי אשם בתאונה. מאידך, בכדי לקבל פיצוי בגין נזקי רכוש יש להוכיח את רשלנותו של מי שגרם לתאונה ולנזק שברכוש.

מתי חברת הביטוח מסרבת לשלם פיצויים בנזקי גוף?

קיימים מקרים בהם חברות הביטוח מנסות להתחמק מתשלום הפיצויים לנפגע , לכן קיימת חשיבות רבה לייצוגו של העורך דין.
נפגעים רבים בתאונות דרכים לא מדווחים לחברת הביטוח על כל הפגיעות שלהם מיד עם קרות התאונה. לעיתים משום שהם אינם מדווחים באופן מלא לרופא המטפל בהם לאחר התאונה על הכאבים שלהם ולעיתים הסיבה לכך יכולה להיות טעות טכנית בתיעוד הרפואי.
חברות ביטוח נוטות לנצל את המצב הזה ולהתכחש לפגיעות גוף שלא דווחו במועד הסמוך לתאונה.

לכן על נפגע למסור לרופא המטפל בהזדמנות הראשונה , עם זה בבית החולים או בקופת החולים בטיפול הראשוני, דיווח מלא ומפורט על כל הפציעות שספג בעקבות התאונה אף אם פגיעות מסוימות נראות לו מזעריות ולא רלוונטיות. ככל שהדיווח מפורט יותר כך לא תתאפשר לחברת הביטוח האפשרות להתכחש לפגיעות שונות שנגרמו במהלך התאונה.

מקרה נוסף שבו חברות ביטוח מנסות להתחמק מתשלום הוא מצב שבו הנפגע בתאונה נפטר ויורשיו פונים אל חברת הביטוח לקבלת הפיצויים. במקרים כאלו רצוי מאוד שעו"ד ינהל את התביעה אל מול חברת הביטוח שכן זו תנסה לשלם כמה שפחות ליורשים.במספר מקרים ניסתה חברת הביטוח להתחמק מתשלום ליורשים אך במהלך הדיון בבית המשפט הבינה חברת הביטוח כי לא תצליח להתחמק מתשלום של מלוא סכום הפיצוי ליורשים ושילמה אותו ליורשים יחד עם הוצאות משפט ושכ"ט של עו"ד.

מקרה נוסף הוא כאשר לנפגע קיימים תיקים פתוחים בהוצאה לפועל בגין חובות אותם חייב הנפגע לגורמים מסוימים, במקרה זה חברת הביטוח תסרב להעביר פיצויי לטובת הנפגע, אלא רק לאחר שהנפגע ימסור לחברת הביטוח מסמכים המראים כי התיקים בהוצאה לפועל סגורים.

חשוב שהתביעה נגד חברת הביטוח תטופל על ידי עורך דין היות ולעיתים רבות מאוד חברות ביטוח מנסות לסגור במהירות את התביעה עם נפגעים שאינם מיוצגים על ידי עורכי דין, כאשר הן מציעות לנפגע פיצוי נמוך. עורך דין שמטפל בתביעה לפיצוי בגין תאונת דרכים יכול להגיש תביעה לבית המשפט או לסגור את התיק בפשרה עם חברת הביטוח.

תוכן זה נועד לצורך מתן הכוונה בלבד ואינו מתיימר לתת מענה לכל שאלה ולכל מקרה. התוכן איננו בא במקום ייעוץ על ידי עורך-דין המתמחה בנזקי גוף, המתעדכן בשינויי החקיקה והפסיקה, אשר יפעיל את שיקול דעתו ומומחיותו המקצועית לגבי כל מקרה ומקרה.

צור קשר


כתובת: נעמי שמר 5, חולון


טלפון: 050-9021576


פקס: 072-2579606


דוא”ל: kh@kerenhaviv.co.il

בניית אתרים - טואול